Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga to jeden z zabiegów ajurwedyjskich.
Ajurweda jest systemem filozoficznym, rozwiniętym w starożytnych Indiach. W słowie „ajurweda” zawarty jest człon „weda”, a Wedy to cztery święte księgi hinduizmu. Jego ważny element stanowi wiedza o zdrowiu, a żeby je utrzymać, niezbędny jest, według hindusów, masaż Abhyanga, jeden z najważniejszych elementów terapii ajurwedyjskiej.
Masaż Abhyanga ułatwia wyciszenie, pozbycie się stresów dnia codziennego. Działanie masażu Abhyanga widać także na ciele: poprawia on koloryt i odżywienie skóry, przywraca nawilżenie i blask włosom, wzmacnia ich cebulki. W olejku ajurwedyjskim znajdują się przeciwutleniacze, zapobiegające powstawaniu wolnych rodników. Skóra jest zdrowsza i wzmocniona. Oprócz działania na psychikę i wygląd, masaż Abhyanga poprawia funkcjonowanie organizmu od wewnątrz. Usprawnia działanie układu krwionośnego – pobudza krążenie limfy i krwi, wspomaga również funkcjonowanie układu trawiennego – przyspiesza spalanie i wydalanie toksyn z organizmu. Masaż Abhyanga ma też działać na układ odpornościowy, wzmacniając go i sprawiając, że mniej chorujemy. Stosowany bardzo często, raz w tygodniu, znacznie wzmacnia elastyczność stawów i redukuje tkankę tłuszczową.
Masaż Abhyanga poleca się osobom cierpiącym na reumatyzm i migrenę, osobom z niskim ciśnieniem, nadwagą, cierpiącym na bóle głowy i stawów.
Czas: 90 min
Cena: 200 zł